تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه مجاز

تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه مجاز

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران با ابراز تاسف و نگرانی از تداوم تعطیلی‌های آرایشگران زنانه در تهران بیان کرد: تعطیلی‌های مربوط به شیوع ویروس‌کرونا نزدیک به یک‌سال است که موجب صدمات و ورشکستگی اکثر بانوان کارآفرین و زحمتکش در صنف آرایشگران زنانه شده است.‌


شهربانو عابدی، رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران گفت: تداوم تعطیلی‌های مکرر ناشی از ویروس کرونا به بیکاری پرسنل شاغل این صنوف که معاش خود و خانواده را تامین می‌کردند، منجر شده است. فعالان این صنف کاملا در سختی و رنج امرار‌معاش می‌کنند. عابدی در ادامه افزود: به‌دنبال ادامه تعطیلی‌های سالن‌های آرایش دارای پروانه کسب، زمینه ایجاد و فعالیت مراکز غیرقانونی و زیر‌زمینی فراهم شده است. در حال‌حاضر متاسفانه افرادی که مراحل قانونی را طی سال‌های سال به‌دست آوردند باید سالن‌های خود را بسته نگه دارند و پرسنل متخصص را از دست بدهند اما مکان‌های بدون‌مجوز و بدون پروانه کسب به‌صورت زیرزمینی فعالیت می‌کنند که گاهی امکان ورود و شناسایی این مراکز توسط بازرسان وجود ندارد.
 
وی درخصوص بسته‌های حمایتی ارائه شده از سوی ستاد کرونا که شامل تعلیق ماده ۱۸۶ از سوی سازمان امور مالیاتی است، بیان کرد: تعلیق ماده ۱۸۶ در صنف آرایشگران زنانه به جهت تعطیلی‌های بسیار زیاد مورداستقبال قرار نگرفت؛ چرا‌که در حال‌حاضر تمام دغدغه اعضای این صنف پرداخت هزینه‌های جاری، اجاره‌بها، حقوق و بیمه پرسنل و بدهی مالیاتی است. رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران تاکید کرد: انتظار می‌رود مسوولان ذی‌ربط با بخشودگی‌های مالیاتی و وام‌های طولانی‌مدت و کم‌بهره، شرایطی را فراهم آورند تا برای حمایت از بانوان کار‌آفرین موثر واقع شود.

 

منبع : دنیای اقتصاد 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
دریافت اخبار

ثبت در خبرنامه

گروه توليدي و پخش ميچ با سابقه 10 ساله در زمينه توليد منسوجات يکبار مصرف آرايشگاهی و بهداشتی و پزشکی فعاليت های درخشانی را از خود به جا گذاشته است. همچنين در راستاي خدمات بهتر به مشتريان عزيز کليه لوازم آرايشگاهی،اپيلاسيونی،يکبار مصرف بهداشتی و پزشکی را با بهترين کيفيت و کمترين قيمت جمع آوري کرده است.
گروه ميچ شامل يک کارخانه در ميمه اصفهان، يک انبار در تهران و يک انبار در کرج به جهت توزيع هر چه سريع تر سفارشات می باشد. اعتماد شما به ما نتيجه ای مطلوب را رقم خواهد زد.
 سيد حسن حسينيان