مراقبت از موهای فر

موهای فر منحصر به فرد هستند و مجعد و منحنی و سیمی شکل به خاطر همین پیچ ها، می تواند شکننده و حساس باشد

نکات مهم برای مراقبت از موهای فر

 

در مورد فر بودن موها بیشتر بدانیم

موهای فر منحصر به فرد هستند و مجعد و منحنی و سیمی شکل به خاطر همین پیچ ها، می تواند شکننده و حساس باشد. و به خاطر ماهیت فری، روغن های طبیعی تولید شده توسط پوست سر برای نرم کردن و محافظت از رشته های مو، رسیدن از بالا به پایین سخت می شود در نتیجه، دختران مو فرفری اغلب سطح پایینی از رطوبت در موهایشان را تجربه می کنند.


بهترین روشهای مراقبت از موی فر و وز

درمان قبل از شامپو را برای مو فر در نظر بگیرید
اجتناب از شامپو زدن روزانه
شامپوی خود را به طور عاقلانه انتخاب کنید
مصرف آب داغ را کم کنید
از نرم کننده های عمیق مو استفاده کنید. بسیار زیاد
موهایتان را درست شانه کنید
یک متخصص آرایش موی فر داشته باشید
تغذیه رسانی با شامپو


بهترین ماسک مو برای مراقبت از موهای فر

در این میان موهای فر به دلیل مشکلات خاصی که دارند نیاز بیشتری به استفاده از ماسک دارند و برخی از انواع ماسک بهترین اثر را روی موهای فر دارد و برای مراقبت از موهای فر توصیه می‌شود.
این ماسک‌ها برای کسانی مناسب هستند که می‌خواهند موهای فر خود را با جریان هوا خشک کنند و حالت طبیعی آن را از بین نبرند. این ماسک‌ها معمولا خاصیت تغذیه کننده هم دارند و حالت طبیعی فرهای شما را بدون وز و تخت شدن به آن بازمی‌گردانند.


روش مناسب برای رنگ کردن موهای فر

گام اول:

ابتدا موها را سشوار بکشید. این کار به پخش یکنواخت رنگ روی موهای شما کمک می‌کند. سپس موها را به چهار قسمت تقسیم کنید.

گام دوم:

وازلین را بردارید و دور پیشانی و بناگوش بزنید و دستکش های خود را بپوشید.

گام سوم:

ریشه موها کاملا به رنگ آغشته شد آن را تا نوک موها امتداد دهید. این مرحله را برای سه بخش دیگر موها نیز ادامه دهید و ۲۵ تا ۴۰ دقیقه صبر کنید تا مو کاملا رنگ باز کند.

گام چهارم:

موها را بشویید و شامپو بکشید سپس از نرم کننده‌ای که داخل بسته رنگ مو وجود دارد روی موها بزنید و کاملا آبکشی کنید. حال می‌توانید موهای خود را به هر شکلی که دوست دارید حالت دهید و از موهای فر زیبا و رنگ شده خود لذت ببرید.


نحوه باز کردن گره موها

اگر به گره سختی برخوردید، در همان محل از نرم کننده استفاده کنید و قبل از اقدام به باز کردن کره کمی صبر کنید تا نرم کننده اثر کند. به این ترتیب لازم نیست موهایتان را بکشید تا گره باز شود یا مجبور شوید قسمت گره خورده را با قیچی ببرید. نکته ای که باید در این جا اشاره کنم این است که نگران ریزش مو نباشید زیرا این خود نشان مثبتی از رشد موهای شماست.