انواع اکسیدان و کاربرد انها

اکسیدان فرآورده ای است که به عنوان فعال کننده همراه فرآورده بیرنگ کننده مو و رنگ مو کاربرد دارد .

اکسیدان چیست ؟ 

اکسیدان ها در واقع موادی تقریبا مایع شکل هستند که به منظور فعال سازی رنگ و یا پودر دکلره از آنها استفاده میشوند . اکسیدان چیکار میکنه ؟ بعنوان یک کاتالیزور عمل میکنند که موجب ثبات رنگ می شوند آمونیاک موجود در اکسیدانها کوتیکول مو را جدا کرده و موجب پاک شدن سولفورهاب مو و نفوذ رنگ به داخل مو می شوند.در نتیجه نقش اکسیدان در رنگ مو به جهت ترکیبات به کار رفته بسیار مهم است.

اکسیدان مو چیست

تقریبا بیشتر رنگها روی تیپ رنگ عبارت ۱ به ۲ یا ۱ به ۱/۵ دیده میشود یعنی اگر یک واحد رنگ استفاده می شود یک برابر و نیم اکسیدان باید اضافه شود.
اما در مواد دکلره ترکیب باید به شکلی انجام شود که مواد حاصل از ترکیب پودر و اکسیدان شکل خمیری شکل نه خیلی شل و نه خیلی سفت به خود بگیرد و براحتی روی موها مالیده شود.

 

کار اکسیدان چیست

۱. کاربرد اکسیدان ۳ درصد 

اکسیدان نیم یعنی چند درصد ؟ این نوع اکسیدان به ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره ۰.۵ نیز معروف است و جزء ضعیف ترین نوع اکسیدان ها به شمار می رود و از آن در هایلایت مو و مش مو و انواع لایت استفاده می شود.

۲. کاربرد اکسیدان ۶ درصد 

شماره اکسیدان برای موی سفید : این اکسیدان به ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره یک نیز معروف است و برای پوشش تارهای سفید مو و دکلره های ضعیف و دکوپاژ از آن استفاده می شود.

۳. کاربرد اکسیدان ۹ درصد 

این اکسیدان به ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره دو نیز معروف است و قابلیت روشن کنندگی موها را دارد و از انواع اکسیدان های پرطرفدار برای دکلره کردن موها نیز به شمار می رود.

۴. کاربرد اکسیدان ۱۲ درصد 

اکسیدان ۴۰ درصد چیست : این اکسیدان به ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره سه معروف است و برای دکلره های قوی از آن استفاده می شود ترجیحا بهتر است که شما برای دکلره از این نوع اکسیدان استفاده نکنید زیرا باعث آسیب های جدی به موها می شود و در صورت تمایل به استفاده از آن بهتر است از آرایشگران حرفه ای و با تجربه برای دکلره کردن موهایتان استفاده نمایید.

دکو کرم چیست؟

دکو کرم هم یک روشن کننده است که به شکل کرمی می باشد و اثر مخرب پودر دکلره را ندارد اما ضعیف است و استفاده از دکوکرم روی موی رنگ شده فقط می تواند موها را تا پایه 5 – 6 روشن کند و برای موهای حساس، دکلره کردن صورت و بدن، موهای رنگ شده، رنگساژ مو و موهای نازک و آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بسته بندی اکسیدان ها

اکسیدان ها در بسته بندی هایی مختلفی ساخته و روانه بازار شده اند. بسته بندي هايی به صورت بطری های 50 ، 100 ، 200 و 300 ميلي ليتری از رايج ترين حجم هاي رايج در بازار هستند و شما مي توانيد بر حسب نياز خود يک اکسیدان دارای حجم مناسب را خريداري کنيد. البته لازم به ذکر است که این محصولات در حجم های بالاتر مثل 3000 میلی لیتر نیز در بازار موجود است که این حجم های بالا معمولا در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نکات مهم در خرید اکسیدان ها

  • در صورتی که شخص بخواهد موی خود را ۳ درجه روشن کند و موهای او نازک رنگ‌ نشده باشد، می‌تواند با استفاده از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد و ترکیب آن با رنگ دلخواه مو را ۳ درجه روشن کند.
  • باید از اکسیدان¬های درصد بالا برای موهای ضخیم‌ تر و تیره‌ تر استفاده شود.
  • برای روشن شدن موها تنها به اندازه یک درجه، اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد پیشنهاد می‌شود. اکسیدان ۱۲ درصدی نیز برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که باید از ترکیب رنگ و اکسیدان استفاده شود و آن¬ها به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند.
  •  رنگ موی شماره ۰۰ برای موهایی که سفیدی آن¬ها بیش از ۵۰ درصد است، پیشنهاد می‌شود.
  • برای خرید اکسیدان می توانید به صفحه اکسیدان پیکارو مراجعه فرمایید .

نسبت رنگ مو به اکسیدان

نسبت اکسیدان به رنگ مو از اهمیت ویژه ای برخوردار است به دلیل اینکه اگر به درستی انتخاب نشود باعث قرمزی مو ها خواهد شد و موهای شما را می سوزاند . اکسیدان ها با توجه به ضعیف و یا قوی بودن برای ترکیب رنگ حائز اهمیت بالایی هستند.

بی رنگ کننده ها :

برای روشن ، بی رنگ و اکسید نمودن مو از یک عامل اکسید کننده استفاده می شود . برای بدست آوردن رنگ بهتر و شفاف تر و همچنین برای استفاده از رنگ های روشن و بلوند برای موها استفاده از بیرنگ کننده ها الزامی است به طوریکه حتی برای دوام بیشتر و نفوذ پذیری بیشتر رنگ موهای نیمه دائمی از بیرنگ کننده های استفاده می شود . این عامل اکسید کننده باید غیر سمی بوده و به طور تدریجی عمل کرده و حساسیت پوستی ایجاد نکند . مهمترین اکسیدان شناخته شده برای موی انسان پراکسید هیدروژن است . اکسیدان فرآورده ای است که به عنوان فعال کننده همراه فرآورده بیرنگ کننده مو و رنگ مو کاربرد دارد. اکسیدان می تواند به شکل مایع ، لوسیون و کرم باشد و با توجه به میزان پراکسیدان هیدروژن با درصدهای متفاوت تولید شود.

 نسبت اکسیدان به رنگ مو

استفاده از اکسیدان به تنهایی بی فایده است و غلظت ترکیب رنگ و اکسیدان را با توجه به انتخاب پایه روشن و یا تیره شدن رنگ‌ها انتخاب کنید.
بهتر است برند رنگ را با برند اکسیدان یکسان انتخاب کنید.
دور از دسترس کودکان و نور آفتاب و سرما نگهداری شود.
حتما قبل از مصرف تست حساسیت گرفته شود.