انواع بافت های مو را بهتر بشناسیم

بافت مو یکی از پرطرفدار‌ترین مدل مو‌های آرایشی هستند که محدودیت سنی نداشته و همه در هر سنی می‌توانند از آن استفاده کنند

 بافت های مو را بهتر بشناسیم

 

بافت مو ساده
در میان سایر مدل های ذکر شده بافت سه تایی بسیار آسان و سریع است و به این صورت است که شما باید موها را به سه دسته مساوی تقسیم کرده و یکی در دست چپ ، یکی در دست راست و دیگری در وسط قرار گیرد.

 

بافت مو آفریقایی
این مدل برای موهای بلند بسیار زیباس به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر را انتخاب می کنید و بافتن را از آنجا شروع خواهید کرد . بقیه موها به جز همین ناحیه انتخابی را به طرف دیگر سر خود انتقال دهید
مو را به دو قسمت تقسیم کرده سپس قسمت سمت راست را در زیر قسمت وسط قرار داده و پس از آن قسمت سمت چپ را نیز به همین شکل دوباره در زیر قسمت وسط قرار دهید.

 

بافت مکزیکی:
در این مدل بافت، موها از ریشه و کاملاً محکم به صورت شاخه شاخه به هم متصل می شوند. یکی از انواع این بافت، بافت چهل گیس است که موها به چهل تکه تقسیم شده و هرتکه به هم بافته می شود. بافت مکزیکی به بافت کف سری معروف است و جزو بافت های با دوامی است که به راحتی شکل خود را از دست نمی دهد.

 

حصیری دنباله دار
این مدل ساده را از بالا و قسمت مرکزی سر شروع می کنید و تا انتهای موها ادامه می دهید.

 

بافت مو تیغ ماهی
این مدل بافت به این صورت است که تمامی مو ها را به صورت مساوی به دو بخش تقسیم کنید . سپس موهای سمت راست خود را با دست نگه داشته و سپس با دست چپ مقدار کمی از موهای سمت چپ را بیرون بیاورید و به داخل سمت راست می برید . سپس موهای سمت چپ را با دست چپ نگه داشته و مقداری از موهای سمت راست را به داخل مو های سمت چپ ببرید.

 

بافت مو فرانسوی
برای انجام این بافت لازم است تا موهای خود را فرق وسط و یا فرق کج باز کنید .سپس یک طرف از موها را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت جلوی مو را از قسمت وسطی عبور دهید . به طوری که قسمت جلوی وسطی با همدیگر جابجا شوند . هم اکنون نوبت به قسمت عقبی موها می رسد که باید با قسمت وسط جابجا گردد . یک دسته مو از جلوی سر جدا کنید و به قسمت جلوی بافت اضافه کنید . سپس قسمت جلوی وسطی را با هم جابجا کنید . این کار را برای طرف دیگر موی خود انجام دهید و اکنون می توانید بافت ها را به هم متصل کنید.

 

بافت مو تاجی
موهای بافته شده را بالای سر جمع کنید تا همچون تاجی بر سر خودنمایی کند.

 

بافت خطی کنار سر تاج آبشاری
1. سه بخش کوچک از بالای موهایتان را بردارید و به سمت گوش هایتان شروع به بافتن کنید.
2. وقتی به جائی رسیدید که بافت شما کاملاً مشهود بود، پائین آن بافت را رها کنید و بخش کوچک دیگری از موها را برداشته و بقیه آن را ببافید.

 

نکته ی مهم درباره بافت مو:
در بافت موی آفریقایی چند نکته اهمیت بسیاری دارد:
بافت آفریقایی باید سفت و محکم باشد پس گره ها را شل نبندید و سعی کنید که سفت و محکم ببافید.
اگر موهایتان صاف و یکدست نیست، قبل از شروع بافت از موس استفاده کنید، موهایتان را به خوبی سشوار کشیده و در آخر موس بزنید. این کار از افشان شدن موها جلوگیری کرده و بافت را راحت تر می کند.

 

چرا باید بافت مو رو یاد بگیریم؟
پرطرفدار بودن آن
متنوع بودن و به نوعی نامحدود بودن تکنیک ها و طرح های آن
کم هزینه بودن آموزش ها
پربازده بدون این هنر
عدم نیاز به ابزار یا وسایل زیاد (تنها با تعدادی کش و ابزار ابتدایی دیگه میشه اینکار رو ترتیب داد)
شرایط بازار کار و درآمدزایی بافت مو چه چطوره؟
با توجه به عدم وجود محدودیت طرح و مدل مو و همچنین پرطرفدار بودن این حرفه، شما میتونید تنها با گذروندن دوره آموزشی مربوط به آرایش و بافت موها به راحتی وارد بازار کار بشید. هرچند که این حرفه به خودی خود میتونه درآمدزا باشه، اما گذروندن دوره شینیون مو در کنارش میتونه درآمد شما رو به صورت چشمگیری افزایش بده.