بهترین صابون مناسب صورت

صابون‌ها اگر به‌درستی انتخاب شوند می‌توانند به بهترشدن کیفیت پوست شما و حتی رفع مشکلات احتمالی مانند لک‌ها، جوش‌ها و... هم کمک کنند.

بهترین صابون مناسب صورت

 

نظریه محققان درباره مناسب ترین صابون :
شست‌وشوی روزانه صورت با صابون جزو مهمترین دستورات زندگی همه افراد نیست.اکثر کسانی که پوست خشک دارند، تحت هیچ شرایطی نباید پوست صورت خود را بیش از یک بار در روز بشویند و حتی در برخی موارد، شست‌وشوی روزانه صورت با صابون نیز برای این افراد نیاز نیست.
برعکس در افراد دارای پوست چرب ، حداقل دوبار شست‌وشوی روزانه صورت با صابون ضرروری است . اکثر مردم آگاهند که صابون خصلت قلیا دارد یعنی پاک کنندگی صابون از این خاصیتش حاصل میشود.

 

بهترین‌ و مناسب ترین صابون‌ برای پوست خشک
افراد دارای پوست خشک تحت هیچ شرایطی نباید از صابون‌های سخت که حاوی انبوهی از مواد معدنی و شیمیایی است، استفاده کنند گلیسیرول موجود در ترکیب صابون ، رطوبت پوست را کامل کرده و احساس خشکی و ترک پوست را رفع می‌کند .

 

بهترین و مناسب ترین صابون برای پوست چرب
این دسته از افراد می‌توانند از صابون‌های ترکیبی با داروهای ضد آکنه و ضد باکتری و میکروب استفاده کنند.

 

 بهترین و مناسب ترین صابون برای پوست های آکنه دار
صابون‌های دارویی ضد آکنه حتی برای افرادی که پوستشان مستعد جوش و آکنه است نیز مفید است اما مصرف آن بیش از دو بار در روز اصلا توصیه نمی‌شود.

 

چه صابونی برای شستشوی صورت مناسب نیست؟
صابون های رنگ دار با رایحه
صابون های دارای ریز دانه
صابون های دارای گلیسیرول زیاد
صابون های خانگی که ترکیب آنها مشخص نیست
صابون حاوی ذرات ریز
صابون دارای PH بسیار بالا یا بسیار پایین
صابون های با خاصیت اسیدی

 

بهترین صابون های ضد جوش برای انواع پوست، چه صابون هایی هستن؟

قدم اول : شناخت انواع پوست و انتخاب بهترین صابون های ضد جوش
شناخت پوست چرب
شناخت پوست خشک
شناخت پوست معمولی
شناخت پوست مختلط

 

قدم دوم : خرید یک شوینده متناسب با پوست صورت
 شوینده های کرمی  که خودشون به دو دسته لوسیون ها و شیر پاکن ها تقسیم میشن
ژل های شوینده صورت
فوم های شوینده صورت
 شوینده های روغنی
 شوینده های حاوی خاک رس

 

قدم سوم : استفاده از محصولات درمانی جوش
کرم های ضد جوش
ژل های ضد جوش
رول های ضد جوش

 

تفاوت صابون با پن چیه؟
پن های جامد شکلشون دقیقا شبیه به صابونه اما تفاوت هایی دارن. پن ها برعکس صابون ها از ph سازگار با پوست برخوردارن. این یعنی چربی پوست رو بیش از اندازه پاک نمیکنه . در نتیجه رطوبت پوست حفظ میشه. از طرفی اون فلور میکروبی رو هم از بین نمیبره. میشه گفت توی ساختار همه پن ها از موادی استفاده میشه که ویژگی مرطوب کنندگی رو به پوست بده.

 

چه تفاوتی بین شوینده هایی مانند صابون و شامپو بدن وجود دارد؟
راجع به تفاوت صابون های جامد و شامپو بدن باید گفت:صابون های جامد معمولی بعلت هزینه بالا برای افزودن گلیسیرین و درعین حال حفظ حالت جامد آن، عموما فاقد گلیسیرین میباشند و همچنین بخاطر جداسازی ماده مؤثره آنها از روغن دانه های گیاهی بوسیله اضافه کردن نمک های خانواده سدیم، حالت قلیایی و PH در حدود 8 و 9 دارند اما شامپوهای بدن با توجه به فرایند تولیدشان و مایع بودن براحتی قابلیت اضافه کردن گلیسیرن را داشته و بالانس PH آنها بخاطر اینکه حالت خنثی دارند بسیار ساده تر و کم هزینه تر می باشد.

 

آیا صابون های جامد منبع آلودگی هستند؟
به عبارتی صابون مانند هر محیط دیگری آلوده می شود اما این آلوده شدن به معنی رشد میکروب یا انتقال آن از یک دست به دست دیگر نیست. صابون تنها در شرایطی آلوده می شود که پس از خیس شدن هفته های طولانی استفاده نشود. در این شرایط امکان آلودگی وجود دارد. صابون هایی که در طول روز چند مرتبه از آنها استفاده می کنیم یا در حمام 3، 2 روز یکبار برای شستشوی تن استفاده می شوند انتقال دهنده میکروب نیستند.