روش های ساده و طبیعی برای از بین بردن و درمان خط اخم ابرو و پیشانی

اخم کردن باعث میشود یکی از این زشت ترین چروک های عمودی بین ابروهای شما قرار بگیرد

درمان خط  ابرو و پیشانی

روش های ساده و طبیعی برای از بین بردن و درمان خط اخم ابرو و پیشانی
مهم نیست که چه نامی را به آنها بدهیم، همه یک جور فکر می کنیم:این خطوط اخم از کجا آمده اند و مهمتر از همه، بهترین راه برای خلاص شدن از آنها چیست؟ 
میچ کالا بهترین مطالب را برای اطلاعات بیشتر به شما ارائه میدهد


خطوط اخم چه عللی دارند؟

سن:
پوست شما انعطاف پذیری اش را از دست می دهد و این بدان معنی است که پوست شما سخت تر می تواند تا به وضعیت اصلی خود بازگردد در نتیجه، خطوط و چین و چروک بیشتری احتمال دارد که باقی بمانند.


نور خورشید:
اما خسارات خورشید را می شناسید اشعه مضر ماوراء بنفش خورشید کلاژن و الاستین را تجزیه می کند، دو پروتئین مهم که پوست شما را جوان و زیبا نگه می دارد.


سیگار کشیدن:
می دانیم که این خبر جدیدی نیست اما اگر نشنیدید، سیگار کشیدن برای پوست شما بد است ؛ سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد انواع چین و چروک های پوستی، از جمله خطوط اخم شود.


انجام مکرر شکل هایی با صورت:
یک فکر قدیمی می گوید که خطوط اخم ناشی از نگرانی است در حقیقت، خطوط اخم ناشی از ایجاد مکرر اخم است و این می تواند شامل تنگ کردن چشم، لبخند و حتی خندیدن باشد.


عینک آفتابی
استفاده از عینک آفتابی راه بسیار موثری برای پیشگیری از بروز خطوط اخم است و البته ممکن است به نظر شما کمی عجیب یا نامرتبط برسد. در واقع استفاده از عینک آفتابی باعث می‌شود که در هنگام قرارگیرفتن در معرض نور خورشید چشمان خود را جمع نکنید و در نتیجه کمتر اخم کنید.


نوشیدن آب
روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا پوست شما هیدراته باقی بماند و خشک و چروکیده نشود.


پیشنهادات کلی برای رفع و محو کردن خط اخم و پیشانی

1.غذای سالم بخورید. و آب زیادی بنوشید.
2.به اندازه کافی بخوابید.
3.عوض کردن مرتب ملافه ها.
4.به پشت خوابیدن.
5.استفاده از مرطوب کننده ها.
6.انجام ماساژ صورت.
7.استفاده از کرم ضدآفتاب
8.چک آپ و بررسی چشم ها
9.استفاده از عینک آفتابی
10.لایه برداری کردن
11.مصرف کردن مولتی ویتامین ها
12.با پوست خود با ملایمت رفتار کنید
13.مصرف سیگار را کم کنید.
14.خودتان را درمان کنید


روغن نارگیل برای خط اخم:
روغن نارگیل یا روغن زیتون را روی خط اخم و خط های پیشانی، به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید. همچنین می توانید روغن نارگیل را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و سپس روی پیشانی بمالید.


یکی دیگر از ماسک های صورت برای رفع خط اخم و چین و چروک پیشانی:
یک عدد سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری گلیسیرین و کمی گلاب ترکیب کنید. این ماسک را روی پیشانی خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه بشویید.


ماساژ خط اخم با روغن زیتون:
چند قطره روغن زیتون را با چندین قطره روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس ترکیب به دست آمده را روی خطوط عمیق، اعمال کنید. و به مدت 5 الی 7 دقیقه ماساژ دهید.


وازلین
وازلین یکی از راه‌ های از بین بردن خط اخم است و با چرب کردن بافت های خشک و خشن از عمیق شدن خط اخم پیشگیری می‌ کند.

 

لایه بردار
یک الی دو بار در هفته از اسکراب های طبیعی برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید. این روش سبب می‌شود تا پوست نرم‌ تری داشته باشید و از ایجاد خطوط چین و چروک روی صورت جلوگیری کنید.


بخور درماني كنيد
بخوردرماني را بهترين شيوه براي آبرساني و تقويت سلول‌هاي پوستي مي‌شناسند. در این شیوه احتیاجی به اضافه کردن هیچ گیاه دارویی و ماده طبیعی وجود ندارد. بخار آب به تنهایی برای افزایش میزان رطوبت، درمان چروک‌های سطحی و ایجاد لطافت پوست موثر است.


اسفناج درماني
ماساژ صورت با اسفناج تاثیر زیادی در فرم‌گیری عضلات صورت و آبرسانی و تغذیه سلول‌های پوستی دارد.
برای تهیه این ماسک کافی است 2 برگ اسفناج بزرگ و تازه را در نصف لیوان شیر جوشیده و داغ بریزید و آن را به مدت 5 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید. این کار موجب می‌شود تا برگ‌ها نرم و لطیف شود. بعد از این مدت برگ‌ها را از شیر خارج کرده و آنها را به کمک قاشق یا هاونگ به صورت خمیر درآورید و روی صورت‌تان ماسک کنید. اجازه دهید این ترکیب 20 دقیقه تا نیم ساعت روی صورت‌تان بماند.


سلول‌ها و بافت‌هاي خشك را ترميم كنيد
درمانگران طب سنتی حمام کردن با عصاره یا اسانس گیاهان دارویی مانند عصاره گل رز، عصاره اسطوخودوس، عصاره بادام شیرین، عصاره گل پامچال و عصاره لیمو یا روغن آواکادو را یک بار در هفته و به مدت 30 دقیقه به مراجعان خود توصیه می‌کنند. این حمام موجب ترمیم بافت‌های خشک و سلول‌های آسیب‌دیده می‌شود.


نکته مهم
آبرسانی و تغذیه مناسب سلول‌های پوست به مرور زمان موجب افزایش مقاومت این سلول‌ها در مقابل پیری زودرس پوست می‌شود.