آرایش صورت در هوای گرم

استفاده از فیکس کننده صورت در هوای گرم یکی از بهترین کاربرد ها است

آرایش صورت در هوای گرم

 

قبل از آرایش صورت را از چربی پاک کنید
از شوینده های صورت بدون چربی براي تمیز کردن صورت قبل از ارایش کردن استفاده کنید تا با این کار چنانچه چربی روی صورتتان است پاک شود. بعد با حوله یا دستمال تمیز صورت را پاک کنید.

 

انتخاب کرم پودر مناسب
قبل از استفاده از تونر اندکی کرم مرطوب کننده و پرایمر به صورت بزنید. این کار سبب ميشود آرایش شما زمان بیشتری روی پوست بماند. به خصوص در روزهای گرم فصل تابستان.

 

پنکک مات
پنکک مات براي فصل تابستان بسیار مطلوب است زیرا برق ناشی از چربی پوست را می گیرد. از این پنکک میتوانید تنها روی نقاط چرب پوست استفاده کنید مانند پیشانی، بینی و چانه.

 

سبک آرایش کنید
داشتن چند لایه آرایش به شما کمکی نمی کند. پس بهتر است از ماده های آرایشی استفاده کنید که سبک تر هستند و نیازی نیست چند لایه از آن ها بزنید تا به خوبی پوست شما را پوشش دهد.

 

چه طور از ریمل چشم استفاده کنید
براي جلوگيري از پخش شدن ریمل از ریمل های ضد آب استفاده نمایید و برس ریمل را خيلي آهسته به مژه هایتان بمالید و پیش از خشک شدن ریمل سریع چند لایه بزنید

 

تنها ضد آب
یادتان باشد ماده های آرایشی پودری و ضد آب خيلي ترکیب خوبی نمی دهند و استفاده هم زمان آن ها نمی تواند در زيبايي صورت شما در این گرمای تابستانه نقشی داشته باشد

 

خنک کردن پوست
برای اینکه از شل شدن پوستتان در اثر گرما جلوگیری کنید بهتر است به صورتتان آب سرد و خنک بزنید و حتما قبل از میکاپ و آرایش و همینطور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید که هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوست کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

 

از عطرهای سنگین استفاده نکنید
بجای آن، به موهایتان عطر بزنید تا بوی ملایم‌تری داشته باشد. عطر را روی کش مو اسپری کنید و قبل از آماده شدن در صبح، آن را به موهایتان ببندید.

 

زمان برنزه
برای درخشندگی طبیعی پوستتان در تابستان، هیچ چیز بهتر از یک برنزه کننده‌ی خوب نیست. استفاده از یک پودر برنزه کننده، آسان‌تر از نوع کرمی یا مایع آن است. برنزه کننده‌ای انتخاب کنید که بیش از دو درجه، تیره‌تر از پوستتان نباشد.

 

از لاک‌های جیغ استفاده نکنید
کافی است قبل از لاک زدن، یک لاک سفید مات ارزان قیمت روی ناخن‌هایتان بزنید. رنگ سفید، لاکتان را جذاب و با طراوت می‌کند.

 

برق لب بزنید
هنگام استفاده از برق لب، اول با استفاده از یک بالم نرم کننده لبتان را آماده کنید. شاید برق لب‌ها نرم و لطیف بنظر برسند، اما رطوبت مورد نیاز لب‌های شما را فراهم نمی‌کنند. لب‌های شما بر خلاف پوستتان، غدد چربی کمی دارند، و می‌توانند ترک بخورند،

 

حتی در تابستان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
از ضد آفتاب هایی استفاده کنید که سبک هستند، می توانید از ضد آفتاب های مایع استفاده کنید.

 

خط چشم
برای چشمتان از یک خط چشم مایع استفاده کنید. چون روی پلک ثابت می ماند و نسبت به مداد چشم هایی که چرب هستند، زیر چشم نمی ریزد و آن را سیاه نمی کند.

 

پد کنترل چربی
همیشه همراه خودتان پد کنترل چربی داشته باشید. اگر متوجه شدید که پوستتان عرق کرده یا براق شده، از این پدها استفاده کنید تا چربی و عرق پوست را جذب کند. بعد از این کار می توانید کمی پودر فشرده روی صورتتان بزنید.

 

درخشش پوست
برای متعادل کردن درخشش پوستتان بعد از اینکه پوستتان را تمیز کردید ، از یک تونراسید سالیسیلیک استفاده نمایید تا چربی روی پوستتان که به وسیله سلول های مرده حفظ می شود ، از بین برود . برای جلوگیری از خراش پوست تونری را انتخاب نمایید که حاوی 0.5 درصد اسید سالیسیلیک، یا حاوی اسید سالیسیلیکی است که بطور طبیعی بدست آمده باشد.

 

خط لب بزنید
در هوای گرم و شرجی رژ لب شما ممکن است پخش شود و ایجاد لکه کند. بنابراین ابتدا برای لبتان خط لب مطابق با رژ لب یا رنگ طبیعی لبتان را بکشید تا جلوی حرکت رژ لب به سمت خطوط اطراف دهانتان را بگیرد.