بزرگ کردن چشم ها با تغذیه سالم و آرایش چشم

چشم عضو مهمی است که به مراقبت های زیادی نیاز دارد و یکی از این راهها رعایت اصول تغذیه برای داشتن چشمانی سالم است.

بزرگ کردن چشم ها

 

یکی از ساده ترین راهها برای این که چشمان تان را درشت تر نشان دهید، سایه ی روشن است. آرایشگران هم برای این که چشم ها را شاداب تر و روشن تر نشان دهند، از سایه های رنگ روشن استفاده می کنند.

 

از سایه روشن استفاده کنید
مقداری از سایه روشن را به گوشه چشم ها و بالای پلک هایتان بزنید. با این کار تمام خستگی و بیحالی از چشمان تان دور خواهد شد.

 

رژ لب بی رنگ بزنید
زمانی که شما از رژ لب بی رنگ یا کم رنگ استفاده می کنید، در واقع تمرکز را از لبان تان گرفته اید و به سمت چشم هایتان جلب کرده اید.

 

از کانسیلر روشن کمک بگیرید
کانسیلر رنگ روشن، نه تنها خستگی چشم های شما را از بین می برد بلکه آنها را درشت تر نیز نشان خواهد داد. بنابراین یک کانسیلر روشن بگیرید و آن را به زیر چشم هایتان بزنید تا سیاهی های دور آن را بپوشاند.

 

ویتامین سی بدن تان را افزایش دهید
ز میزان ویتامین سی بدن تان اطمینان حاصل کنید. این ماده لکه های حاصل از آفتاب، نشانه های پیری و بی رنگی پوست را از میان می برد و چشم هایتان را جذاب تر و شاداب تر از قبل نشان خواهد داد.

 

شب ها به اندازه کافی استراحت کنید تا از پفی و کبودی های زیر چشم راحت شوید:
پوست اطراف چشم فوق العاده نازک است. این یعنی بسیار حساس است و کم خوابی خیلی زود تاثیرش را می گذارد. کم خوابی روی سیستم گردش خون تاثیر می گذارد و باعث می شود رگ ها روی پوست نازک زیر چشم نمایان شوند.

 

پوست دور چشم را ماساژ دهید تا پف زیر چشم کم شود:
پف چشم به دلیل جمع شدن آب زیر پوست است. اگر به آرامی دور چشم را ماساژ دهید آب اضافی زیر پوست حرکت می کند و وارد گره های لنفاوی می شود جایی که بهتر پردازش می شود.

 

مژه ها را فر کنید:
فر کردن مژه ها در آرایش چشم امری ضروری است چون چشم ها را درشت تر نشان می دهد. با استفاده از فرمژه ابتدا از ریشه شروع کنید و به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید سپس از میانه مژه ها و در اخر انتهای مژه ها را فر کنید. اینگونه فر مژه طبیعی می شود. اگر با یک حرکت فر کنید طبیعی نمی شود. به جز فرمژه می توانید با روش های دیگری هم این کار را انجام دهید.

 

تمرین تراتاکا یوگای چشم
این تمرین بیشتر برای تمرکز و افزایش قدرت دید مورد استفاده قرار می گیرد ولی برای تقویت عضلات چشم هم می توان از این تمرین استفاده کرد.

 

ریمل زدن
مژه های پلک پایین چشم عمودی گرفتن برس ریمل و انجام حرکات جلو و عقب برای آغشته کردن ریمل به مژه هاست. می توان از مداد چشم نرم در پلک پایین چشم استفاده کرد. بعد از اینکه خط چشم را کشیدید با انگشت تان آن را پخش کنید تا طبیعی تر بنظر برسد.

 

مژه مصنوعی
مژه های بلند تر چشم ها را درشت نشان می دهند و از آنجایی که اغلب دختر ها مژه بلندی ندارند چاره ای جز استفاده از مژه مصنوعی برایمان نمی ماند. گر طرز استفاده صحیح از مژه مصنوعی را بدانید هیچگونه ترسی از بکاربردن آن نخواهید داشت. در ثانی استفاده زیاد از هر چیزی می تواند مضر باشد پس فقط در میهمانی های مهم از آنها استفاده کنید.

تقویت چشم با گیاهان دارویی
از لحاظ طب سنتی مواد غذایی مفید و مضر برای چشم و بینایی شامل:  
زردچوبه - هویج - آویشن - شلغم - رازیانه - بادام شیرین با نبات - مغزها بطور کلی مانند بادام، گردو، پسته، فندق - مربای هلیله - دارچین، زعفران و کندر

 

نکات مهم  برای سلامتی چشم  
استفاده از لوازم آرایش با کیفیت برای چشم
خوابیدن نادرست مانند محرومیت خواب منجر به ناراحتی چشم و دید تار می شود.
چشم های خود را به طور غیر ضروری مالش ندهید.
از رژیم غذایی غنی ویتامین C استفاده کنید.
در هنگام شستن صورت، آب را در دهان نگه دارید.
از غذاهای غنی از روغن، چرب یا تند پرهیز کنید.
سیگار نکشید یا الکل مصرف نکنید.
از استرس داشتن جلوگیری کنید و زمانی که آزاد هستید چشم هایتان را شل کنید.

در هنگام شستن صورت، آب را در دهان نگه دارید.
از غذاهای غنی از روغن، چرب یا تند پرهیز کنید.
سیگار نکشید یا الکل مصرف نکنید.
از استرس داشتن جلوگیری کنید و زمانی که آزاد هستید چشم هایتان را شل کنید.