برطرف کردن گودی زیر چشم

گودی زیر چشم یکی از علائم رایج افزایش سن در افراد به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان سریع گودی زیر چشم هستند.

برطرف کردن گودی زیر چشم

 

لکه های تیره و همچنین گودی زیر چشم یک مشکل شایع در بین مردم است و ده ها روش درمانی مختلف وجود دارند که ادعای موثر بودن و رفع تیرگی زیر چشم دارند. متاسفانه اکثر این روش های درمانی فقط باور های غلطی هستند که ادعای حل مشکل و از بین بردن گودی زیر چشم را دارند؛ اما در حقیقت فقط می توانند از وخیم شدن اوضاع جلوگیری کنند.

 

1 - درمان های خانگی و کرم های زیر چشم
۲- درمان گودی زیر چشم با لیزر
۳- رفع گودی زیر چشم با خواب بیشتر
۴- بهبود گودی زیر چشم با مصرف نمک کمتر
۵- از بین بردن چین و چروک و گودی زیر چشم با عمل جراحی

 

درمان سریع گودی زیر چشم با فیلر زیر چشم
فیلر یا همان ژل به عنوان موثرترین روش درمانی برای درمان و رفع سریع گودی زیر چشم شناخته می شود و نتایجی که انتظار دارید را به همراه خواهد داشت.
از فیلرها برای رفع خطوط پوستی در اطراف دهان یا چشم ها نیز استفاده می شود.

 

ترفندهایی جهت جلوگیری از گودی زیر چشم
ترک استعمال دخانیات
بررسی مشکلات آلرژی و عفونت سینوسی
خواب بیشتر
داشتن رژیم غذایی متعادل
نوشیدن آب بیشتر

 

چند تمرین ورزشی برای رهایی از گودی زیر چشم

- حرکت حفره ای چشم
- حجمی مناسب از کرم های مرطوب کننده را قبل از انجام هرگونه نرمش و تمرین بر روی دست
- و صورت خود بمالید. کف دست خود را بر روی گونه ها قرار دهید، به نحوی که نوک انگشتان در دو طرف پیشانی قرار گیرند. دست خود را حرکت دهید تا عضلات و پوست دو ناحیه پیشانی و گونه های شما به حرکت درآیند. این تمرین را حداکثر تا دو دقیقه ادامه دهید.
-  حرکت رقص چشم ها
- برای این کار کافیست، سر خود را بالا نگه داشته و رو به جلو باشید، سپس چشم ها را از بیرون به مرکز و سپس از مرکز به بیرون متمرکز کنید. این کار را برای پنج بار انجام دهید. حالا در حالتی که چشم ها بسته است، به پایین و بینی خود نگاه کنید.
- حرکت فشردن چشم
- این حرکت می تواند به تمام ناحیه چشم و اطراف آن حالت دهد و تمرکز اصلی آن نیز بر روی پلک های پایینی و گودی زیر چشم است.
- حرکت لیفت پلک
- برای این حرکت از انگشت وسط دست های خود استفاده کنید و با آن پلک پایینی چشم ها را بکشید. به صورت همزمان سعی کنید پلک های بالایی خود را ببندید. این حرکت را تا سه ثانیه نگه دارید. حرکت لیفت پلک را ۱۰ بار، پنج روز در هفته انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل گردد.

 

ماده غذایی برای برطرف شدن سیاهی دور چشم

آووکادو :
مصرف این میوه کم کالری، منجر به تنگ شدن رگهای خونی زیر چشم و کاهش ورم دور چشم میشود. خیار دارای خواص آنتی اکسیدانی است و فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین، اپیژنین، لوتئولین، و کمپفرول دارد که اثر رادیکالهای آزاد را در بدن خنثی میکنند و تیرگی و پف اطراف چشم را از بین میبرند. قرار دادن ورقههای خیار به مدت 10 ت 15 دقیقه دور چشم برای از بین بردن سیاهیهای اطراف چشم موثر است.


زردچوبه :
خاصیت ضد التهابی دارد و سالهای طولانی است که برای درمان بیماریهای پوسی و زخمها از آن استفاده میشود. کورکومین موجود در زردچوبه یک نوع آنتی اکسیدان است که منجر به کاهش تیرگی دور چشم میشود و پوست را نرم و صاف میکند.

 

آب :
دریافت میزان کافی آب علاوه بر حفظ رطوبت بدن به تسکین تیرگی دور چشم کمک میکند. وقتی آب بدن کم میشود، به عنوان یک مکانیسم دفاعی، بدن آب ذخیره میکند. این ذخیره آب باعث پف کردن زیر چشمها میشود.

 

چای :
تانین و آنتی اکسیدان EGCG موجود در چای سبز نیز ورم و تغییر رنگ زیر پوست چشم را کاهش میدهد. حتی قرار دادن کیسههای چای سرد به مدت 15 دقیقه زیر چشم، سیاهی آن را کاهش میدهد.

 

سیب زمینی :
 سرشار از آنتی اکسیدانهایی مانند ویتامین ث و سایر مواد مغذی برای پوست است. سیب زمینی یک روشن کننده خانگی پوست به شمار میرود و منجر به کاهش تیرگیها و چرکهای پوستی میشود.