آموزش پاک کردن موی شرابی

روش های آسان برای پاک کردن مو شرابی در خانه

 آموزش پاک کردن رنگ شرابی موها

 

پاک کردن رنگ موی شرابی
درصورتی که براي پاک شدن رنگ موی شرابی یا پاک شدن قرمزی از روی موها نمی توانید صبر کنید روش هایی براي پاک کردن رنگ شرابی از روی موها وجود دارد .

 

روش اول:
تغيير رنگ موهای شرابی نباید از دکلره قوی یا اکسیدان قوی استفاده کنیم زیرا با این کار موها مقاومت خودشون رو از دست می دهند و پیش از این که به رنگ موردپسند برسند ممکنه بسوزند. لوازم کار تفاوتی ندارند ولی نوع مواد متفاوتند. باید بسته به مقاومت مو و میزانی که میخوایم روشن کنیم از اکسیدان ۱ یا نیم و پودر دکلره ضعيف با قدرت روشن کنندگی ۵ یا ۷ درجه استقاده می کنیم .
 
در چند مرحله مو رو روشن میکنیم. در هر مرحله میتوانیم اکسیدان رو قوی تر کنیم و پس از شستشو موها رو با نرم کننده یا ویتامینه بشوریم و خوب خشک کنیم و مجدد مواد درست کرده و به مو می زنیم. بهتره براي این کار از حرارت استفاده نکنیم زیرا این کار مو رو ضعيف میکنه و ما براي کار کردن روی موهای شرابی و تیره و ضعيف به مقاومت مو نیاز داریم.
 
در مرحله های پایان هنگامی که مو تا حدی جواب داد و روشن شد از رنگها بصورت رقیق شده با آب براي شوک وارد کردن به مو و از بین بردن قرمزی یا زردی میتونیم استفاده کنیم به عنوان مثال براي از بین بردن زردی رنگ بنفش( v5) را با آب زیاد و چند قطره اکسیدان مخلوط نموده و روی مو میزنیم و ماساژ داده و سریع میشوریم و داخل رنساژ هم میتونیم از رنگ ۰۰۰ براي روشن تر شدن استفاده کنیم و یا به صورت جداگانه با اکسیدان ۳ مخلوط بصورت خيلي غلیظ و روی مو زده پس از یک ربع تا نیم ساعت بشوریم. براي کم کردن قرمزی هم از رنگ زیتونی تیره( m3) میتونیم استفاده کنیم.
این کار نیاز به مهارت داره و ممکنه زمان زيادي( ۷ یا ۸ ساعت) طول بکشه و افرادی که تا بحال با مواد دکلره کار نکردن و تجربه ندارند بهتره این کار رو به یک آرایش گر ماهر بسپرند. هر چند که ممکنه هزینه این کار بسیار گران قیمت باشه ولی مهم این که سلامت موهاتون رو حفظ کنید.

 

روش دوم:
براي آغاز موهایتان را از پایه دودی رنگ کرده و پیشنهاد می گردد از رنگ 6. 1 آغاز کنید و هر ماه یک شماره رنگتان را بالا ببرید یعنی به ترتیب 7. 1، 8. 1، 9. 1، 10. 1، 11. 1 و در این مدت همرنگ را با اکسیدان 9% مخلوط نمایید پس از آخرین دوره ای که موهایتان را رنگ 11. 1 زدید در ماه پس از آن هم از رنگ 11. 1 و اکسیدان 12% استفاده نمایید با این روش رنگ شرابی یا بادمجانی آرام آرام از روی موهایتان پاک شده.

 

روش سوم:
یکی از روش های عجیب و غریب اما موثر برای پاک کردن رنگ مو این است که یک چهارم قاشق مایع ظرفشویی به شامپویتان اضافه کنید و با آن موهایتان را بشویید اگر مایع ظرفشویی را به شامپو ضد شوره اضافه کنید و استفاده کنید نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت و رنگ مویتان سریع پاک میشود.
از مخلوط قرص ویتامین سی و آب یک خمیر درست کنید و آن را به پوست سرتان بمالید. این مخلوط برای رنگ موهایی که عمر زیادی دارند بسیار مناسب است . بعد از گذشت 30 دقیقه که این مخلوط روی سرتان ماند باید آن را با آب گرم بشویید، این کار را چند بار به طور منظم انجام دهید تا رنگ مویتان سریع تر پاک شود
لیمو ترش نیز برای پاک کردن رنگ مو به شما کمک میکند کافیست آب لیمو ترش را به پوست سر و موهایتان بزنید بعد از گذشت نیم ساعت آن را با آب داغ بشویید و به موهایتان نرم کننده بزنید.

 

برای ماندگاری رنگ موی قرمز از این شامپوها استفاده كنید
شامپو انار برخی از برندهایی که در ایران تولید می شوند می‏توانند جایگزین شامپوهای رنگ‌ساژ با كمترین آسیب باشند. برخی از شامپوهای رنگ‌ساژ در این مورد یعنی تثبیت رنگ نقش مهمی دارند اما این نقش‌آفرینی برای مدتی جوابگو بوده و پیامد‏های زیان‌باری را ممكن است همراه بیاورد. به همین خاطر بهتر است از شامپوهای گیاهی كه نام برده شد، استفاده كنید.
ماسك تخم‌مرغ و ادویه برای ماندگاری رنگ مو: یک عدد تخم‌مرغ كامل + چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون+ چهار قاشق غذاخوری روغن كرچك را مخلوط كرده و با بخار آب حرارت دهید تا ملایم گرم شود، دقت داشته باشید كه نباید داغ شود. دو دقیقه این‏كار را انجام دهید و بعد آن را از روی حرارت كنار بگذارید
پس از خنك شدن می‏توانید آن را روی موها و پوست سر بمالید و به‌خوبی ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با شامپو آن را بشویید.

 

ادویه مربوط به هر رنگ:
برای موی بلوند : پودر زردچوبه نصف قاشق چای‌خوری
برای موی مشكی : پودر گل میخك نصف قاشق چای‌خوری
برای موی قرمز : زعفران كه دو رشته آن كافی است و نیاز به خردكردن ندارد.