فواید پارافین تراپی

پارافین تراپی تسکین خوبی برای درد های عضلانی به ویژه در بیماران آرتروزی باشد.

پارافین تراپی چیست؟
پارافین تراپی یا پارافین درمانی، یک روش درمانی جدید است که در بعضی مراکز زیبایی و درمانی انجام می شود و همان طور که از خاصیت پارافین برمی آید، مربوط می شود به حرارت و گرما زایی آن که می تواند در تسکین درد دست ها، پاها، مفاصل و عضلات موثر باشد، ضمن اینکه همین گرم شدن، می تواند پوستی زیبا، نرم و صاف را هم ایجاد کند و به همین خاطر مصارف غیر درمانی هم دارد.


فواید پارافین تراپی :
1. افزایش گردش و جریان خون در موضع مورد درمان و تسکین درد و التهاب آن.
2. تسکین درد و التهاب مفاصل در بیماران آرتریتی.
3. آرامش و ریلکس شدن ماهیچه ها. (درمان های خانگی و سریع درد و گرفتگی عضلات)
4. درمان خشکی پوست و کاهش مشکلاتی مانند زبری، پینه، چاک و ترک خوردگی آن.(خشکی پوست - درمان با ماسک های خانگی)
5. درمان اگزما و پسوریازیس.


پارافین تراپی برای رفع تیرگی پوست
عوامل بسیار زیادی باعث تیره شدن پوست قسمت های مختلف از بدن می شوند که برای رفع این تیرگی ها روش ها و اقدامات خیلی زیادی وجود داره. پارافین تراپی یکی از روش های موثر برای رفع تیرگی پوست هست و در کنار افزایش لطافت و نرمی پوست، کمک میکنه تا تیرگی های ایجاد شده در زیر بغل، آرنج، زانو، ناحیه بیکینی و ... نیز به تدریج روشن تر شوند و رنگ پوست یکدستی داشته باشید.


روش انجام پارافین تراپی در منزل بدون دستگاه
در خانه هم می توانید از مزیت پارافین استفاده کنید. مقدار کافی پارافین بهداشتی تهیه کنید و آن را در ظرف مناسبی گرم کنید (یا در گرمکن مخصوص وکس یا هر ظرف دیگری که مناسب می دانید، روی اجاق این کار را انجام دهید). اجازه دهید پارافین کمی خنک شود، برای این کار بهتر است اجازه دهید دمای آن به 50 درجه سانتیگراد برسد
موضع مورد نظرتان را کاملا تمیز و خشک کنید و سپس مقداری پارافین را روی آن بمالید و چند بار انجام دهید تا یک لایه ضخیم شود. اگر می توانید، مثلا دست یا پاها را در حمام پارافین قرار دهید. برای این کار، هر بار دست یا هرعضو دیگر را در ظرف پارافین ببرید و بعد از پند ثانیه بیرون بیاورید و کمی که سفت شد، دوباره تکرار کنید تا لایه ضخیمی ایجاد شود.
سپس آن ناحیه را با کیسه نایلونی و حوله بپوشانید تا به مدت بیشتری گرم بماند و بعد از 15 دقیقه، پارافین را جدا کنید. پارافین را دور نیندازید، زیرا می توانید آن را گرم کنید و دوباره استفاد کنید.

 

پارافین تراپی پا
پارافین تراپی پا یکی از درمان های خیلی عالی و موثر برای درمان ترک پا و خشکی پوست پا هست و باعث میشه تا پوست پاهایتان نرم تر و لطیف تر شود. استفاده از این روش برای افرادی که ترک های خشک، خشن و دردناکی در قسمت پاشنه پا دارند و یا اینکه تمایل دارند پوست پاهایشان نرم تر و سفید تر شود، انتخاب مناسبی خواهد بود.


پارافین تراپی دست
برای پارافین تراپی دست، ابتدا پارافین مخصوص برای پوست دست را در دستگاه مخصوص گرم کرده تا دمای پارافین به حد مورد نیاز برسد. سپس دست ها درون پارافیت قرار داده می شود و پارافین مانند یک پوشش پلاستیکی روی دست قرار می گیرد و بعد از سرد شدن پارافین، مانند یک پوسته پلاستیکی از روی دست جدا خواهد شد.


مراحل انجام کار در پارافین تراپی صورت
پارافین تراپی صورت در 3 مرحله انجام می شود. آسان طب توجه علاقمندان را به این 3 مرحله جلب می نماید:
مرحله اول: ماساژ صورت به وسیله کرم ها یا لوسیون های مخصوص رطوبت زا
مرحله دوم: استفاده از پارافین بهداشتی گرم به وسیله یک لایه محافظ بر روی پوست
مرحله سوم: ماساژ ریلکسی صورت با روغن های گیاهی