اشتباهات رایج استفاده از کانسیلر

از کانسیلر به عنوان زیر سازی آرایش استفاده کنیم

اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر

کانسیلر چیست؟
کانسیلرها درواقع کرم‌پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید البته بعضی‌ها می‌گویند بهتر است بعد از کرم‌پودر زدن استفاده شود.
یک آرایش خوب نیازمند یک زیرسازی خوب است. پس استفاده از موادی برای زیرسازی آرایش صورت و گردن توصیه می شود. این مواد به عنوان یک حرکت خوب برای اولین قدم است.

 

انواع مختلف کانسیلر
۱. مایع
۲. ماتیکی
۳. مدادی
۴. پودری
۵. کرمیاستفاده از کانسیلر قبل از زیرسازی
زیرسازی اولیه صورت کاری اساسی و اولیه می باشد و در قدم بعدی شما به کانسیلر برای پنهان کردن خال و لک ها نیاز دارید. پس ترتیب استفاده از این دو را اشتباه نگیرید.


استفاده از رنگ اشتباه برای کانسیلر
از کانسیلری استفاده کنید که مکمل و مناسب پوست شما باشد. مثلا اگر پوست چربی دارید نباید از کانسیلری استفاده کنید که پوستتان را چرب تر کند. پس قبل از انتخاب کانسیلر حتما به مشخصات آن توجه کنید.


یکنواخت پخش نکردن کانسیلر
درست است که کانسیلر را به سادگی با انگشت هم می توانید به پوست خود بزنید اما باید توجه داشته باشد که همیشه این کار درستی نیست. این کار مانع از یکنواختی پخش کانسیلر روی پوست می شود و جلوه ی خوبی ندارد. پس داشتن یک قلم موی مناسب ، حتی کوچک همیشه احتیاج است.


چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟
کانسیلر سبز:این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست.
کانسیلر بنفش:بله کانسیلر بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.
کانسیلر زرد:این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلرها لکه‌های تیره را محو می‌کند. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.


کانسیلرهای مدادی
بسیار مشابه کانسیلرهای استیکی هستند ولی فرمولاسیون تهیه آنها کمی چسبناک تر است و حالت خط چشم های مدادی را دارند و برای افرادی که می خواهند پوشش متوسطی روی پوست ایجاد کنند مناسب هستند. کانسیلرهای مدادی در شرایط آب و هوای گرم هم حالت جامد خود را حفظ می کنند که استفاده از آنها را در تابستان بسیار مناسب می سازد. بسیاری از کانسیلرهای مدادی برای مسافرت هم مناسب هستند.


اشتباهات رایج:
استفاده از کانسیلر قبل از زیرسازی
استفاده از رنگ اشتباه برای کانسیلر
استفاده از ترکیب نامناسب
یکنواخت پخش نکردن کانسیلر


چگونه از کانسیلر بدون چروک‌شدن پوست اطراف چشم استفاده کنیم؟
• اگر با مشکل چروک‌شدن پوست اطراف چشم مواجه هستید یا حتی اگر پوست اطراف چشم‌تان چروک نمی‌شود یادتان باشد که کرم‌پودر را زیر و اطراف چشم نزنید.
• کانسیلرهای چرب و غلیظ حتی کوچک‌ترین چروک‌های زیر و اطراف چشم را بزرگ‌تر و عمیق‌تر از حد معمول نشان می‌دهند.
کانسیلر را به‌صورت مدور پایین چشم نکشید. نحوه‌ی صحیح استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی و چروک‌های دور چشم به این صورت است که کانسیلر را با ترسیم یک مثلث زیر چشم بزنید و با یک بِراش آن را در نواحی اطراف پوست چشم محو کنید.