آموزش استفاده از ژل ابرو

داشتن ابروهای پر پشت با حالت طبیعی و جذاب

ژل ابرو چیست و نحوه استفاده از ژل ابرو


برای اینکه صورتی زیبا و جذاب داشته باشیم، نیاز داریم که ابروانی تو پر وحجیم هم داشته باشیم. متاسفانه همه ما بعلت مشکلات و تنش هایی که در زندگی داریم، شاهد ریزش و کم پشت شدن ابروهای خودمان هستیم.برای تقویت و زیبایی ابروها می توان از ژل ابرو، سرم ابرو و یا ریمل ابرو نیز استفاده کرد.
تمامی موارد گفته شده شاید باعث زیبایی و پرحجم شدن ابروها شوند؛ ولی درمان قطعی نیز محصوب نمی شوند. یکی از بهترین راه ها برای برطرف کردن این مشکل، استفاده از ژل ابرو است که علاوه بر انتقال مواد معذی به فولیکول های موی ابرو، می تواند از ریزش آن نیزجلوگیری کند و حتی به رویش آن نیز کمک کند. در این مقاله می خواهیم راجع به ژل ابرو چیست و  چگونه می توانید از آن استفاده نمایید، مطالبی را ارائه دهیم.


ژل ابرو چیست و چه کاربردی دارد؟
خیلی از خانم ها اعتقاد دارند که ژل ابرو مانند ژل مو عمل می کند و هدف آن تثبیت کردن موهای ابرو در موقعیت خودش است. خانم هایی که دارای ابروانی ضخیم و بلند هستند، با استفاده از ژل ابرو می توانند به ابروهای خود حالت دهند و در صورت داشتن فضای خالی، آن ها را پر نمایند. اما اگر مانند من ابروهایی نازک دارید، حتما از ژل ابرو برای پرپشت نشان دادن، حالت دادن و تقویت موهای ابروی خود استفاده نمایید
در حالت کلی می توان گفت: ژل ابرو مانند ریمل ابرو و رنگ ابرو عمل می کند، اما سازگاری آن با ابرو نسبت به دیگر محصولات نیز بیشتر است و دارای بافتی بسیار سبکتر با رنگدانه های کمتری نیز می باشد.

 

آموزش ساخت ژل ابرو
برای ساخت ژل ابرو به چه وسایلی نیاز داریم؟
• تیوپ خالی ریمل
• کاسه ضد حرارت
• 1/2 قاشق ژلاتین
• روغن اسطوخودوس
• نصف فنجان آب گرم
• 1 قاشق چوبی
• قیف پلاستیکی


اولین کاری که برای ساخت ژل ابرو باید انجام دهید این است که 1/2 قاشق ژلاتین که فولیکول مو را قوی میکند و تقویت کننده ابرو است را به آب گرم اضافه میکنیم و آن را در آب حل کنید، پس از حل شدن ژلاتین در آب وقت آن است که مقداری روغن اسطوخودوس اضافه کنید در صورت نداشتن روغن اسطوخودوس میتوانید اسانس آویشن استفاده کنید.
قیف کوچک تان را داخل تیوپ ریمل بگذارید و ژل را درون آن بریزید در ریمل را ببندید و اجازه دهید ژل ابرو چند ساعتی در یخچال بماند و سپس میتوانید از آن استفاده کنید.

برای تهیه ژل ابروی رنگی می توانید :
پودر سایه را به خوبی با یک قاشق ژل آلوئه ورای تازه یا ژل آلوئه ورای آماده مخلوط کنید. مقدار پودر به اندازه رنگ دهی دلخواه ژل ابروی مورد نیاز بستگی دارد . برای اینکه ابروها پرپشت به نظر برسد ، می توانید مقدار بیشتری پودر سایه به آن اضافه کنید.
برای افزایش رویش ابرو و پرپشت شدن ابروها 4 قطره روغن کرچک و 3 قطره روغن رزماری به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
داخل ظرف ریمل قدیمی مواد را ریخته و نگه داری کنید.

حقایقی در مورد ابرو
1. آن ها از چشمان ما محافظت می‎ کنند
2. ابروها در تشخیص چهره نقش مهمی دارند
3. ابرو ها برای برقراری ارتباطات غیر کلامی بسیار مهم ان
4. میانگین تعداد موهای ابروی یک فرد حدود 250 تار مو در هر یک از ابرو ها استد
5. رشد مجدد موهای جدید ابرو ها 
7. رشد موهای ابرو در تابستان بیشتر است
8. تاثیر استرس بر رشد ابرو ها

 

مواد لازم برای تهیه ژل ابروی شفاف:
نصف قاشق ژلاتین
4قطره عصاره اسطوخودوس
¼ فنجان آب
ابتدا آب را به جوش آورده و در ظرفی شیشه ای ریخته و پودر ژلاتین را به آن اضافه کرده و کاملا حل کنید. مواد را به داخل ظرف ریمل با کمک قیف ریخته چند قطره روغن اسطوخودوس ریخته و 12 ساعت در دمای اتاق قرار داده تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس استفاده کنید.