نکات مهم در خرید لوازم آرایش

توصیه هایی برای خرید لوازم آرایش معتبر

توصیه کاربردی برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی

 

از گوشی هوشمند خود کمک بگیرید: اگر مجبور شدید تنها برای خرید بروید می توانید برای جستجوی اطلاعاتی مانند مشخصات محصول و نظرات سایر افرادی که از آن محصول استفاده کرده اند از تلفن هوشمندتان کمک بگیرید.
تستر: همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از خرید هر محصولی از فروشنده بخواهید که تستر آن را در اختیارتان قرار دهد.

مواد تشکیل دهنده ای که روی برچسب ها می نویسند را بشناسید. برای مثال اگر پوست خشکی دارید باید از محصولاتی که پراکسید بنزوئیل دارند دوری کنید؛ چون این محصولات به شدت باعث خشکی پوست خواهند شد اما برای درمان آکنه بسیار شگفت انگیز عمل می کنند.
سعی کنید هنگام خرید لوازم آرایشی بدون آرایش باشید: شجاعت به خرج داده و بدون آرایش به فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی بروید تا بتوانید محصولات مورد نظرتان را به راحتی تست کنید. تست کردن محصولات تصمیم گیری خرید را آسان تر خواهد کرد.
قابل توجه : مواد آرایشی هم مانند برخی وسایل دارای تاریخ انقضا هستند و بعد از مدت زمان معینی باید دو ریخته شوند.

 

نکاتی برای نگهداری بهتر لوازم آرایشی به شما پیشنهاد می کنیم.

سایه
اگرچه سایه های شکسته را می توان با استفاده از کمی الکل و صبر و حوصله زیاد دوباره به هم چسباند، ولی راه دیگری هم برای نجات آنها وجود دارد.

شوت ها
شوت های روژگونه یکی از مهم ترین عوامل انتشار باکتری ها هستند. بنابراین لازم است آنها را حداقل دو بار در ماه تمیز کنید.

رژ لب
اگر رژ لب موردعلاقه تان تقریبا تمام شده و باقیمانده آن دیگر قابل استفاده نیست، آن را با جسمی کوچک خارج کنید، در یک ظرف کوچک قرار دهید و سپس ظرف را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید.

ریمل
شستن برس ریمل با آب یا الکل اشتباه بزرگی است، زیرا این مایعات، ترکیب شیمیایی ریمل را به هم می ریزند و موجب سوزش چشم می شوند. در عوض می توانید هر یک هفته یک بار برس را با دستمال پاک کنید تا تکه های اضافه ریمل از لا به لای آن خارج شوند.

مداد چشم
اگر چند مداد را در کیفتان قرار می دهید و آنها را حمل می کنید، با یک نوار پلاستیکی مدادها را در کنار هم قرار دهید تا به راحتی شکسته نشوند.

 

آیا لازم است تمام لوازم آرایش مان را در یخچال نگهداری کنیم ؟
اگر در منطقه‌ای گرم زندگی می‌کنید که درجه دما بیش از 40 درجه سانتی‌گراد است، کرم‌های مرطوب‌کننده‌تان را باید داخل یخچال نگاه دارید؛ وگرنه سه برابر سریع‌تر از وضع معمول به حالت ماندگی می‌رسند.
ویتامین‌های C و E در مقابل گرما دوام ندارند؛ به همین دلیل، لوازم آرایشی حاوی این دو ویتامین را در یخچال قراردهید.

 

تشخیص لوازم آرایشی تقلبی
خرید لوازم آرایشی ،‌فقط از فروشگاه های معتبر
به بسته بندی لوازم آرایشی توجه کنید
کد باربری، شماره سریال و اطلاعات تولید محصول را بررسی کنید
رنگ و سایه های لوازم آرایشی را بررسی کنید
توجه به بو و غلظت مواد آرایشی
برس ها و اسفنج ها را چک کنید

 

چند نکته مهم:

لوازم آرايش را در حمام نگذاريد!
بسياري از خانم‌ها وسايل آرايش و زيبايي خود را در حمام خانه نگهداري مي‌كنند كه البته شايد بدترين جا براي نگهداري اين وسايل باشد چرا كه گرما و رطوبت اين محيط مي‌تواند باعث تسريع فاسدشدن و از بين رفتن اين مواد شود.

چه لوازم آرایشی معدنی هستند؟
در ابتدا فقط پنکک – پودر تثبیت کننده – معدنی بود، اما امروزه رژگونه، پودر برنزه کننده، سایه چشم، رژلب و حتی کرم پودر مایع معدنی نیز تولید می شود.

از کجا بدانیم یک محصول گیاهی است؟
محصولات آرایشی بهداشتی ارگانیک و گیاهی معمولا با برچسب «گیاهی» یا «طبیعی» معرفی می‌شوند و به‌عنوان یک خریدار از روی برچسب محصول می‌توانید متوجه گیاهی بودن آنها شوید.

چرا نمی‌توان صددرصد لوازم آرایشی طبیعی تولید کرد؟
موضوع بسیار مهم در امر محصولات آرایشی ارگانیک این است که اساسا محصول صددرصد ارگانیک وجود ندارد. چراکه اگر قرار باشد لوازم آرایشی کاملا گیاهی و ارگانیک و بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید شود، آن‌وقت تنوع این محصولات بسیار کم خواهد شد و پاسخگوی نیازهای مشتریان نخواهد بود.

ارگانیک‌ها همیشه مناسب نیستند!
چه محصولات ارگانیک و چه غیرارگانیک استفاده کنید، مهم میزان استفاده و استاندارد بودن آن است. یعنی اگر از محصولات مرغوب و استاندارد استفاده کنید، معمولا مشکل حادی به وجود نمی‌آید.