انواع موم اپلاسیون

آشنایی بیشتر با موم سرد و گرم

اپیلاسیون چیست؟


یکی از روش های از بین بردن موهای زائد ، اپیلاسیون است که نسبت به روش های دیگر ماندگاری بیشتری داشته و به همین دلیل در بین خانم ها از محبوبیت زیادی برخوردار است . البته اپیلاسیون خود دو نوع سرد و گرم دارد که می توان گفت روش های به کار برده شده در آن ها تقریبا مشابه است . اما هرکدام از این روش ها مزایا و معایبی داشته و بهتر است از هرکدام در نقاط خاصی از بدن استفاده شود.


موم های اپیلاسیون سرد
در اپیلاسیون سرد ، موم معمولا روی موها مالیده می شود. سپس پد روی این موهای زائد قرار گرفته و روی پد مالش داده تا موها به خوبی جذب شده و به آن بچسبند. پس از آن نیز پد در خلاف جهت رویش موها به سرعت کشیده شده و موها از ریشه کنده می شوند.
روش انجام این نوع اپیلاسیون نسبت به اپیلاسیون گرم راحت تر است و به راحتی قابل انجام برای افراد هست. در این روش معمولا موهای کمی روی پوست باقی مانده و ممکن است چند بار کندن موها از یک نقطه انجام شود تا پوست صاف و صیقلی گردد.


موم های اپیلاسیون گرم
موم های گرم اپیلاسیون دو نوع هستند . موم های گرم مخصوص بدن که به اصطلاح موم های گرم با پد گفته می شود و موم های گرم مخصوص صورت و بدن که به موم های گرم بدون پد معروف هستند.
در اپیلاسیون گرم نیز از موم ذوب شده استفاده می گردد. این نوع موم در حالیکه گرم و متناسب با دمای بدن است به صورت نازکتری روی مو و در جهت رویش مو کشیده می شود ولی برداشتن موم از روی مو دو گونه است . اگر از موم گرم بدون پد استفاده گردد و پس از خشک شدن موم روی پوست خود موم در خلاف رویش مو کنده می شود ولی در صورت استفاده از موم های گرم با پد پس از کشیدن موم روی پوست بلافاصله پد روی آن قرار داده شده و با دست مالش داده می شود سپس در خلاف جهت رویش مو با یک حرکت کشیده می شود.


اپیلاسیون صورت با شمع
اکثر خانم ها از داشتن موهای صورت خود ناراضی هستند و در پی از بین بردن آن می باشند. اگر چه اغلب اوقات این موها چنان نازک و بور هستند که دیده نمی شوند اما در صورت از بین بردن آن ها، آرایش جلوه بهتری روی صورت خواهد داشت. یکی از روش های از بین بردن موهای صورت، اصلاح با شمع است که دارای فواید و معایب مخصوص به خود می باشد. شرکت زوم آپ علاوه بر عرضه انواع موم های اپیلاسیون، انواع شمع را نیز در سه مدل عسلی، آلوئه وار و ذغال روانه بازار می کنند که خاصیت آن ها مشابه با انواع موم های اپیلاسیون است.


روش اصلاح صورت با شمع
روش از بین بردن موهای صورت با استفاده از شمع به این شکل است که ابتدا تکه ای پارافین را درون دستگاه گرم کننده مخصوص قرار می دهند تا آب شود. سپس به وسیله یک کاردک، لایه نازکی از آن را روی پوست کشیده و پس از خشک شدن، آن را در خلاف جهت رویش موها می کشیم. پارافین به صورت ورقه ای جدا شده و موها را از روی پوست بر می دارد.

 

انواع موم گیاهی را به شما معرفی میکنیم
موم شکلاتی
موم کاکائو
موم آلوورا
موم شکلات سفید
موم عسلی
موم توت فرنگی
موم زیتونی
موم زغال
موم نقره ای 
موم طلایی


چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟
پاکسازی سلول‌های مرده
در ابتدا یک اسکراب خیلی ملایم و یا لیف ملایم روی پوست بزنید تا هرگونه میکاپ و چربی از سطح آن پاک شود.


جوش‌ها را دست‌کاری نکنید
اگر احیانا جوش زیر پوستی دیدید اصلا آن‌را باز نکنید، زیرا باکتری‌ها به سطح پوست راه می‌یابند و جاهای بیشتری را آلوده می‌کنند. به جای آن اندکی روغن درخت چای و یا پماد آنتی باکتری مورد علاقه‌تان را بزنید.


رعایت تمیزی
اگر در خانه اپیلاسیون می‌کنید که باید قبل از عمل دست‌های خود را به خوبی بشویید و سپس یک دستکش یک‌بار مصرف دستتان کنید. اگر به مرکز اپیلاسیون می‌روید، متخصص این کار باید حتما دستکش داشته باشد و اگر آن‌ها از وکس برزیلی ) Brazilian Wax ) استفاده می‌کنند و از شما می‌خواهند بعضی جاها پوست را بکشید، حتما از ایشان دستکش بخواهید.


ورزش نکنید
روزی که اپیلاسیون کردید، از هرکاری که باعث عرق کردنتان می‌شود خودداری کنید.


سوالات احتمالی در رابطه با پد موم دار رولی یا نوار موبر
1. رول و نوار موم دار به خوبی روی پوست و موها نمی چسبد، دلیل آن چیست؟ در زمانیکه در حین استفاده این مشکل پیش می آید دلی آن این است که پوست شما چرب بوده و تمیزنیست در نتیجه قبل از استفاده پوست را آب و صابون بشویید.
2. نوار قدرت کافی برای کشش را ندارد؟ در این زمان دلیل آن این است که پوست شما مرطوب بوده و یا عرق کرده است و یا اینکه به اندازه کافی بعد از چسباندن مالش نداده اید، برای حل آن بهتر است پوست را شسته و از پودر بچه استفاده کنید.