عطر مناسب تابستان

ماندگاری کدام عطر در تابستان بیشتر است

چه عطری برای تابستان مناسب است ؟
در تابستان بیشتر از عطرهای ملایم و سبک استفاده می شود .حال اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از عطر نیستید می توانید از لوسیون و شوینده معطر بدن استفاده کنید رایحه‌هایی بر پایه نعناع هندی، چوب درخت سدر و صندل سفید، شکوفه لیمو، آویشن، چوب خیس شده و برگ ماندارین از آن رایحه‌های دلچسبی هستند که بوییدن‌ شان مساوی است با احساس دلچسب خنکی

 

عطر باید ملایم و سبک باشد
در روزهای گرم تابستان از عطر گرم استفاده نکنید .حتی به قیمت ماندگاری‌شان .عطر و ادکلن مخصوص تابستان باید ملایم و سبک و با رایحه سرد و خنک تنها انتخاب شما در روزهای گرم تابستان باشد.

 

 انواع عطر

پرفیوم ها: پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع رایح ها با 22 درصد اسانس روغنی هستند .
ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، اتدوپرفیوم ها قرار می گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 22 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند .
ادوتویلت ها: این دسته 8 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند .
ادکلن ها: که برای مردان استفاده می شود تنها حدود 4 درصد روغن دارند .
اوفرش ها: اما رقیق ترین عطرها اصطلاحا ادوفرش نامیده می شوند که 3 درصد اسانس روغنی دارند و به کار آنهایی می آیند که دلشان می خواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد. هر چقدر میزان اسانس روغنی یک عطر بیشتر باشد قیمتش هم بیشتر و ماندگاری اش زیادتر خواهد بود .


عطر گرم، عطر سرد
معمولا بیشتر افراد تعریف ساده عطر گرم و سرد را می شناسند؛ می دانند عطرهایی که در آنها رایحه شکلات یا چوب صندل یا ادویه های شرقی به کار رفته باشد عطرهای گرم به حساب می آیند و عطرهایی که در آنها رایحه لیمو و نارنج یا هندوانه به کار رفته باشد عطرهای خنک هستند. برای فصل های سرد باید از رایحه های گرم استفاده کرد و برای فصل های گرم از رایحه های سرد

 

چگونه ماندگاری عطرها را در فصل بهار و تابستان بالا ببریم؟  
شما می توانید ماندگاری عطرهایتان را با استفاده از روغن یا لوسیون های بدن بالا ببرید اما حواس تان باشد که در این کار زیاده روی نکنید. برای اطمینان بیشتر باید از صابون و لوسیون های بدن عطردار نیز اجتناب کنید .
به طور کلی برای اینکه ماندگاری عطر بیشتر شود، بهتر است آن را در قسمت ‌های دارای نبض بدن و با رعایت فاصله مشخص – سانتیمتری اسپری کنید. اگر عطر از نزدیک اسپری شود، غلظت آن در همان قسمت زیاد می‌شود و می‌تواند باعث تلخ شدن بوی عطر گردد. حتماً این عادت غلط را مشاهده کرده‌اید که بعد از استفاده عطر در دو مچ دست، آنها را به هم می مالند با تصور اینکه به خوبی پخش می شود. ولی این کار تنها بوی عطر را خراب می کند .

خرید عطر اصل و ادکلن اصل و اورجینال- نحوه تشخیص عطر تقلبی یا فیک از اصلی
یکی از راحت‌ترین علامت‌هایی که می‌توانید ادکلن تقلبی را از روی آن شناخت؛ وجود بوی الکل در ادکلن هست؛ در چنین حالتی شک نکنید که آن ادکلن اصل نیست. البته افرادی که این روزها اقدام به  تولید  ادکلن   تقلبی می‌کنند معمولاً زرنگ‌تر از آن هستند که چنین اشتباهی بکنند، ولی به‌هرحال بوی الکل در عطر و ادکلن یکی از نشانه‌های آشکار تقلبی بودن کالا است.


دقت به نوع نوشته‌ها و فونت روی شیشه‌ی ادکلن و جعبه‌ی ادکلن مهم است. نوع نوشته‌ها و نوع فونت به‌کار رفته در محصولات تقلبی، همیشه متفاوت با نوع اصل خواهد بود .
ادکلن‌های تقلبی در درج حروف نام انگلیسی ادکلن مرتکب اشتباه می‌شوند .

بررسی ظاهری در سایت تولیدکننده ادکلن، کارساز است ولی نه همیشه، چون بعضی‌اوقات شاید داخل فروشگاه عطر فروشی هستید و عطری جدید می‌خواهید تهیه کنید.