انواع پودر دکلره

آشنایی کامل و روش های استفاده از پودر دکلره و شناخت انواع دکلره

پودر دکلره چیست؟

دکلره کردن مو به معنی پاک کردن رنگ ، مو می باشد.در واقع پودر دکلره باعث از بین رفتن رنگدانه های طبیعی مو می شود تا بتوانید رنگ دلخواه را جایگزین کنید.به طور کلی با استفاده از رنگ مو میتوانیم موها را 3 تا 4 درجه روشن کنیم ولی با استفاده از پودر دکلره بین 7 تا 9 درجه مو را روشن می کنیم که مناسب برای موهای بور و بلوند است که با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب نمایید.

نسبت اکسیدان به پودر دکلره

مخلوط اکسیدان و پودر دکلره باید به اندازه ای باشد که غلظت آن همانند ماست شود . در این روش از پودر دکلره با اکسیدان 12% استفاده می شود البته برای موهای نازک تر از اکسیدان 9% بهتر است استفاده شود . مقدار استفاده از اکسیدان برای هایلایت و دکلره و رنگ متفاوت است و هر شرکتی نسبت به فرمولاسیون خود نسبت آن را در بروشور محصول درج می کند که با توجه به اطلاعات مندرج در آن می توانید اقدام به استفاده نمایید. مقدار معمولی که برای این کار در نظر گرفته شده است میزان اکسیدان باید 2.5 برابر دکلره باشد .

پودر دکلره چقدر باید روی مو بماند

در این مورد همه چیز بستگی به مقاومت و جنس مو دارد که زمانی بین 20 تا 30 دقیقه است و اگر پودر زیاد روی مو بماند اصلاحا مو دچار سوختگی می شود پس بهتر است حتما با مشورت این کار را انجام دهید تا از پودر دکلره بدون آسیب استفاده کنید.در این روش با آزاد شدن پیگمنت های مو ، رنگ مو روشن می شود.برای روشن تر شدن بیشتر از 4 درجه ابتدا موها را دکلره کرده و سپس اقدام به رنگ کردن آن می کنیم.

انواع پودر دکلره و کاربرد آنها

پودر دکلره سفید

این پودر ضعیف ترین نوع دکلره بوده و برای کسانی که موهای حساس، نازک و از قبل رنگ شده دارند، استفاده می شود.

پودر دکلره آبی

این پودر قوی تر از پودر سفید بوده و عموما برای افرادی که موهای سالم تری دارند استفاده می شود.

پودر دکلره ذغال

مدت زمان استفاده بیشتری می یرد اما دیگر باعث سوزش سر نمی شود .

پودر دکلره سبز

این پودر خاصیت ضد قرمزی دارد و اگر زمینه ی موهای شما شرابی یا مسی بوده و میخواهید آن را به پایه برسانید از این نوع پودر استفاده می کنید.

پودر دکلره آیس

این نوع پودر مخصوص موهای خیلی حساس می باشد و از پودر سفید ضعیف تر است.

پودر دکلره بنفش

این نوع پودر خاصیت ضد زردی دارد و در زمان کمتری موها را بیرنگ می کند و از نارنجی شدن موها جلوگیری می کند.

قیمت پودر دکلره

بهترین پودر دکلره بدون امونیاک از قبیل پودر دکلره پیکارو ، پودر دکلره آوایی ، پودر دکلره لیزانو و پودر دکلره گلباران ، پودر دکلره جی بی پلاس و ... از انواع پودر دکلره ایرانی موجود در پخش میچ کالا می باشد که آن ها را میتوانید با کمترین قیمت و سریع ترین زمان تهیه فرمایید .

پودر دکلره رنگی

این نوع پودر که رنگ های آن فانتزی می باشد قابل استفاده بر روی موی دکلره شده است که جلوه خاص و زیبایی را به شما می بخشد .پودر های با انواع برند های متفاوتی در بازار آمده است که در کل می توان موجودیت آن را به دو نوع تقسیم کرد.

انواع پودر دکلره رنگی

پودر دکلره خاکستری

پودر دکلره قرمز

پودر دکلره بنفش

پودر دکلره شرابی

پودر دکلره سرمه ای

پودر دکلره یاسی

پودر دکلره صورتی

پودر دکلره هلویی

پودر دکلره آبی

طریقه استفاده پودر دکلره های رنگی

از پودر دکلره رنگی میتوانید به نسبت حجم موهایتان از نصف پیمانه یا بیشتر از این پودر ، رنگ مو را به همراه دو الی سه برابر اکسیدان 6 درصد جهت رنگ تیره و اکسیدان 9 درصد جهت رنگهای روشن استفاده نمایید. و پس از مکث به مدت زمان 20 الی 40 دقیقه, موها را با آب خالی یا آب و نرم کننده بشویید.

در روش استفاده از پودر دکلره رنگی فانتزی توجه کنید که جهت استفاده رنگساژ مش و حتی ترکیب با دیگر رنگ موها استفاده می گردد. بهتر است موهایی متوسط یا روشن را برای انجام عملیات دکلره رنگی داشته باشید تا رنگها جلوه واقعی و درخشنده خود را به شما نمایش دهند.

نکات مهم در مورد پودر دکلره یخ

برای حصول نتیجه بهتر پودر یخ رو در شارژ دوم و ترجیحا در پایه ۷ دکلره استفاده کنید تا سریعا پایه ۱۰ رو بگیرید.
از پودر یخ به دلیل قدرت بالا در مراحل اولیه و استارت کار استفاده نفرمایید تا مراحل دکلره دچار استپ نشود.
پودر دکلره یخ با هر سه اکسیدان ۶ و ۹ و ۱۲ قابل استفاده می باشد.
پودر دکلره یخ با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها تهیه شده و کمترین میزان اسیب رو به موها دارد  نسبت ۱ به ۲ را در اماده سازی پودر دکلره یخ رعایت بفرمایید مثال ۴۰ گرم پودر و۸۰ گرم اکسیدان